Selfie Nedir? Selfie Kelime Anlamı Nedir

Selfie, selfie nedir, selfie ne demek, selfie kelime anlamıi selfie türkçesi, selfie türkçe anlamı, selfie wikipedia, cem yılmaz selfie, kendikem

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza yeni kavramlar da girdi. Bunlardan bir tanesi ” Selfie” terimi. Selfie kelimesi batı kökenli dijital-sosyal çevrenin bir ürünü. Selfie kelime anlamı olarak kişinin kendi başına yaptığı eylemler için kullanılan “Self” ekini kök alarak türetilmiştir.

Selfie Nedir? Selfie Kelime Anlamı Nedir

Selfie kavramı bir kişinin çoğunlukla bir yöne bakarken veya öpücük verirken kendi başına akıllı bir telefon veya web kamerası aracılığıyla çektiği fotoğrafı tanımlamak için kullanılmaktadır.

cem yılmaz selfie

Cem Yılmaz Selfie İçin Türkçe İsim Önerdi

Selfie çekimlerin yaygınlaşmasıyla birlikte Türk Dil Kurumu, Türkçe bir karşılık bulmak için çalışmalara başladı.  Ünlü komedyen Cem yılmaz ise Twitter hesabından yaptığı bir “Selfie” fotoğraf paylaşımına ” Kendikem” yazması, Cem Yılmaz’ın Selfie kelimesine Türkçe karşılık önerdi şeklinde yorumlandı.

 

 

Kategori: Genel, Teknoloji Etiketler : , , , , , , , -

Bu Yazılar İlginizi Çekebilir:

23 Ocak 2015 Güldür Güldür Show 58.Bölüm 23 Ocak 2015 Güldür Güldür Show 58.Bölüm
23 Ocak 2015 Güldür Güldür Show 23 Ocak 2015 Güldür Güldür Show

Yorum Yaz

Yorumu Gönder

© 2015 Bizimhaber.net. Tüm hakları Saklıdır.

En Son Arananlar Evleneceksen gelde düğünleri, nurselinin mutfağı edirne bulgurlu boregi, isid kafa kesmeleri video 2015, isid yeni infaz videolari 2015, isid 2015, nur yerlitaş, lezzet haritasi edir 10 ocak 2015, bu tarz benımın yenı yarısmacıları, kardeş paıy 2015 ocak, captoglicolipid kullananların yorumları
Bizimhaber.net Rss | Google
Ana sayfa | iletişim | Gizlilik Sözleşmesi