DOLAR: 2.22 TL
EURO: 2.77 TL

Selfie Nedir? Selfie Kelime Anlamı Nedir

7 ay önce
75 kez görüntülendi

Selfie, selfie nedir, selfie ne demek, selfie kelime anlamıi selfie türkçesi, selfie türkçe anlamı, selfie wikipedia, cem yılmaz selfie, kendikem

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte hayatımıza yeni kavramlar da girdi. Bunlardan bir tanesi ” Selfie” terimi. Selfie kelimesi batı kökenli dijital-sosyal çevrenin bir ürünü. Selfie kelime anlamı olarak kişinin kendi başına yaptığı eylemler için kullanılan “Self” ekini kök alarak türetilmiştir.

Selfie Nedir? Selfie Kelime Anlamı Nedir

Selfie kavramı bir kişinin çoğunlukla bir yöne bakarken veya öpücük verirken kendi başına akıllı bir telefon veya web kamerası aracılığıyla çektiği fotoğrafı tanımlamak için kullanılmaktadır.

cem yılmaz selfie

Cem Yılmaz Selfie İçin Türkçe İsim Önerdi

Selfie çekimlerin yaygınlaşmasıyla birlikte Türk Dil Kurumu, Türkçe bir karşılık bulmak için çalışmalara başladı.  Ünlü komedyen Cem yılmaz ise Twitter hesabından yaptığı bir “Selfie” fotoğraf paylaşımına ” Kendikem” yazması, Cem Yılmaz’ın Selfie kelimesine Türkçe karşılık önerdi şeklinde yorumlandı.

 

 

Bir önceki yazımız olan 3 Nisan 2014 Güldür Güldür 22.Bölüm Tekrarı başlıklı makalemizde 03 04 2014 güldür güldür, 3 nisan 2014 Güldür Güldür ve 3 nisan 2014 güldür güldür izle hakkında bilgiler verilmektedir.

Selfie Nedir? Selfie Kelime Anlamı Nedir


Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

Yukarı Çık
Bunlarada bi bak istersen close
Yandex.Metrica