Binance takas farming nedir ?

Binance takas farming ile ilgili bilgiler

Binance takas farming nedir ? Binance takas farming ile nasıl para kazanılır ? Bu yazıda Binance takas farming özelliğine dair önemli bilgilere ve bu özellikle nasıl para kazanıldığına değineceğiz.

Binance Takas Farming Nedir ? Binance Takas Farming ile Nasıl Para Kazanılır ?

Binance takas darming likidite havuzlarına fon sağlamak suretiyle takas faaliyetinin sürdürülmesine katkı sunan yatırımcılara havuzun komisyon ve işlem ücretlerinden kaynaklı üretilen gelirini paylaştıran bir kazanç modelidir.

Kripto çiftlerinden oluşan likidite havuzlarında gerçekleşen her bir takas işlemi için alınan işlem ücretleri ve belirlenen likidite sağlama faizleri fon sağlayan yatırımcılara ödenir.

Örneğin Perp-Usdt likidte havuzuna likidite sağlayan yatırımcılar hem bu havuz için belirlenen faiz gelirini hem de işlem komisyonlarından pay elde ederler.

Binance Takas Farming Olası Riskler

Tüm swap sistemlerinde bulunan likidite havuzlarında olduğu gibi binance takas farming sisteminde de zarar etme riski bulunmaktadır. Havuza eklenen kripto para çiftlerinden biri veya ikisi zaman içerisinde değer kaybederse, bu durumda yatırımcı zarar edebilecektir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*