infinity economics infinity coins nedir Çiğdem Karaca kim?

infinity economics infinity coins nedir Çiğdem Karaca kim?

Kendini Bitcoin’e rakip olma yolunda yeni bir girişim olarak pazarlayarak, kurdukları network tuzaklarına para yatıracak kurbanları çekmeye çalışan Infinity Economics isimli grubun Türkiye temsilcilerinden Çiğdem Karaca, Facebook hesabından gerçekleştirdiği canlı yayında kendilerinden şüphelenen yatırımcıları ” 5 Bin dolarla kim batmış” diyerek fırçaladı.

Infinity Economics adıyla kendilerini tanıtan grup, infinity coins dedikleri ve XIN sembollü sanal bir para birimini güncel dolar kurundan fiyatlandırıp satarak, bu sanal para biriminin baz alındığı bir borsa yaratmak, böylece para birimine yatırım yapan yatırımcılara, sözümona sanal para satıldıkça yaşanacak fiyat artışı ile birlikte kazanma imkanı sağlama vaadi veriyor.

Ayrıca bu grup Infinityeconomics.co adresli sitede yayınlanan Ortaklık (Affiliate) ve Temsilci (Representative) programları ile bu sisteme yatırım yapacak şahısları ikna eden ortak ve temsilcilere %10 ile %15 arasında komisyon vereceğini beyan ediyor. Mantıksal olarak insanlar aldıkça değeri yükselecek bir para birimine yatırım yapıp, fiyat artışıyla birlikte kazanacağı belirtilen yatırımcıları sisteme katma karşılığında, davet eden şahıslara komisyon verilmesi, şirketin hangi noktada kazanç sağlayıpta komisyon ödeyebildiği hususunda kuşkular uyandırmaktadır. Belki de sözkonusu şirket, yatırımcının tüm yatırımını “Kazanç” olarak görmekte, bu nedenle yatırımcı getiren referanslara komisyon ödeyebilmektedir.

Resmi olarak Türkiye’de yasal bir kurumsal kimlikleri olmayan İnfinity Economics adlı grup, yatırımcı adaylarına ise kendilerini bir banka olarak tanıtıyor. InfinityEconomics, ofis adresi İngiltere’de, Jeson Smith isminde bir yönetici kontrolünde 14 Şubat 2017 tarihinde açılan bir anonim şirket olarak kayıtlarda yer almaktadır

Bazı yatırımcılar şirkete ait infinity-economics.org adlı sitenin forum kısmında yer alan “Money for sale” kategorisinden gerçek para vererek satın aldıkları sözde XIN parası ve hisseyi satılığa çıkarsa da, kimse satın almıyor.

ÇİĞDEM KARACA VE DENNIS NOWAK BU KEZ SMART TRADE COİN İLE SAHNEDE

Çiğdem Karaca’nın İnfinity Economics tezgahı sonrasında MLM (Multi-Level-Marketing) alanında MLM Godfather lakabıyla bilinen ünlü dolandırıcı Dennis Nowak isimli bir şahısla ortak oluşturulan Smart Trade Coin tezgahıyla da on binlerce kişiyi mağdur ettiği ortaya çıktı.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*