Deprem Kahini Dyson Lin Kimdir ?

Deprem Kahini Dyson Lin Kimdir ? Deprem Kahini olarak kendini tanıtan Dyson Lin kimdir ? Son günlerde Türkiye ile ilgili deprem tahminleri paylaşan Dyson Lin, Elazığ depremini de önceden bildiğini iddia ediyor.

Dyson Lin Kimdir ?

Dyson Lin Tayvanlı bir sosyal meyda kullanıcısı. Kendisini deprem bilimci ve Tayvan Deprem Tahmin Kurumu’nın kurucusu ve CEO’su olarak tanıtıyor. Fakat Tayvan’da böyle bir kurumu yok !

Dyson Lin deprem tahminleri doğru mu ?

Dyson Lin Air2 ismi verilen bir cihazdan alınan verileri kullandığını iddia ederken, bu verilere dayanarak deprem yaşanması ihtimali olan noktaları tespit ettiğini belirtiyor. Dyson Lin tahminlerinde IRIS ve USGS verilerini  de kullandığını da öne sürüypr.

Dyson Lin’in Bir Çok Deprem Tahmini Geçekleşmedi !

Dyson Lin daha önce de defalarca İstanbul, Ankara ve Türkiye’nin bir çok ilinde deprem beklediğini iddia etmiş fakat iddialarının çoğu gerçekleşmemişti. Dyson Lin’in uydurduğu deprem tahminlerinden biri ise şöyle :

Dyson Lin’in tahminlerde kullandığ cihazının adı Air 2. Air 2 cihazı genel olarak havadaki atmosferik elektrik yüklerinin yoğunluk ve hareketlerini baz almaktadır. Böyle bir metodla yer altındaki sismik hareketleri ön görmek ve depremi tahmin etmek ise mantıklı görünmüyor.

1 yorum

  1. 2017 beri fes adresimde kadir kapıcı deprem kahini var her dediği gerçekleşiyor nedense bu abimizle hiç ilgilenen yok bence iletişim kurulmalı dünyadaki bütün doğal efetleri önceden söylüyor ve gerçekleşiyor

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*